Základní informace

Měli byste vědět

Terapie červeným světlem je terapie využívající LED (světelné diody), které produkují světlo o vlnových délkách které podporují buněčný růst a jsou vhodné jako efektivní pomoc k celé řadě zdravotních problémů od pokožky, přes pohybový aparát, nebo tvorbu kolagenu.

Terapie červeným světlem je terapie využívající LED (světelné diody), které produkují světlo o vlnových délkách které podporují buněčný růst a jsou vhodné jako efektivní pomoc k celé řadě zdravotních problémů od pokožky, přes pohybový aparát, nebo tvorbu kolagenu.

Zjednodušeně se dá říct, že červené a blízké infračervené světlo nabíjí naše buněčné baterie, které obstarávají dodávku energie pro funkci celého těla.

Ideální vzdálenost pro osvícení je přibližně 15 – 50 cm od těla po dobu 10 – 20 minut.

Je důležité si uvědomit, že čím větší je vzdálenost, tím slabší je intenzita osvětlení a je nutné pro dosažení stejného efektu prodloužit dobu terapie.

Každý jedinec může na terapii reagovat odlišně, proto je vhodné délku terapie individuálně upravit podle vlastních preferencí.

Doporučujeme využívat terapii červeným světlem každý den po dobu přibližně 10 – 20 minut (max. 30 min). 

 

Pokud ozařujeme jednu partii, je možné během dne terapii rozdělit na části, kdy ozařujeme (cca 2-3 krát). Je ale vhodné dodržet celkový denní čas do 30 minut.

 

V případě ozařování různých tělesných partií platí maximální doporučený čas (30 minut) pro každou partii zvlášť.

 

Každý jedinec ale může na terapii reagovat odlišně, proto je vhodné délku terapie individuálně upravit podle vlastních preferencí.

Červené světlo je viditelné pro lidské oko a využívá vlnovou délku 630 + 660 nm. Tato vlnová délka proniká na povrch kůže a asi 1 – 2 mm pod ní. Červené světlo působí především na pleť (produkci kolagenu), spánek, růst vlasů a náladu.

 

Infračervené světlo je neviditelné pouhým okem a využívá vlnovou délku 830 + 850 nm.  Proniká hlouběji do povrchu kůže, a to 2 – 4 cm hluboko. Infračervené světlo působí především na svaly, klouby a hormony.

 

Červené a infračervené světlo zvyšuje počet mitochondrií v těle.

Pro zvýšení sportovního výkonu doporučujeme panely používat v blízké době před sportovním výkonem. Ideální je osvítit svalové partie, které budete při výkonu nejvíce zapojovat.

 

Pro regeneraci je z hlediska nejlepšího účinku ideální provést světelnou terapii v následujících hodinách po sportovním výkonu. Ozařujeme hlavně ty svalové partie, které byly při výkonu nejvíce zapojené.

Ano, je to možné.

 

Pokud se osvicuje stejná tělesná partie, tak doporučujeme celkový čas maximálně 30 minut za den. Tento čas by měl být rozdělen do 2-3 světelných terapií.

 

V případě osvicování různých tělesných partií platí maximální doporučený čas pro každou partii zvlášť.

Obě spektra se nejčastěji používají dohromady, fungují totiž synergicky. Je ale možné využít je i samostatně, například při večerním použití je lepší použít jen blízké infračervené světlo, které nebude mít budící efekt.

Červené a blízké infračervené světlo zvyšuje počet mitochondrií v těle a také zefektivňuje jejich práci. Mitochondrie jsou zjednodušeně řečeno naše buněčné elektrárny vyrábějící energii v podobě ATP. Když máme více ATP, máme i více energie.

Ano, terapie světlem byla důkladně studována a testována. Existuje více než 5000 studií, které dokazují účinek terapie červeným světlem. Jedná se o účinnou terapii, která je již používána v různých lékařských centrech po celém světě. Efekt byl důkladně studování americkou společností NASA, která vydala mnořství odborných článku dokazující účinnost ozařování.

 

Výběr několika studií:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4272231/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4126803/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC392

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3926176/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4126803/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4148276/

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0305417903003668

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5523874/

https://www.sciencedaily.com/releases/2016/09/160918214443.htm

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4272231

 

 

Časté dotazy

Na co se ptáte

Pokud je červené světlo blokováno, účinek terapie bude nižší.

 

Terapie může samozřejmě přinést přínosy i přesto že světlo bude zářit přes vrstvu tenkého oblečení či makeupu, avšak k žádoucímu a plnému účinku terapie doporučujeme terapii provádět na holé a čisté kůži.

Ne, terapie červeným světlem neobsahuje ultrafialové (UV) světlo, které je spojováno s opalováním.

Terapie červeným světlem využívá červené a blízké infračervené světlo, která nemohou kůži opálit. 

Přináší však celou řadu pozitivních zdravotních benefitů jako je zdravější pleť, kvalitnější spánek či regenerace svalů a kloubů.

Ne. Terapie červeným světlem neobsahuje žádné ultrafialové (UV) světlo které může být viníkem vzniku rakoviny kůže.

Terapie červeným světlem využívá červené a blízké infračervené světlo, které přináší celou řadu pozitivních zdravotních benefitů jako je zdravější pleť, kvalitnější spánek či regenerace svalů a kloubů.

Podle studií terapie červeným světlem pro oči škodlivá není.

 

I přesto ke každému panelu Nuovo Therapy dodáváme ochrané brýle zdarma.

 

Při terapii stačí mít zavřené oči, je ale na zvážení každého z vás, zda brýle použije či ne.

Terapie červeným světlem může být využita kdykoli během dne.

 

Nejčastější užití je v ranních hodinách, ale často je využívána například také před nebo po sportovním výkonu, nebo ve večerních hodinách.

Terapii červeným světlem je možné používat i během těhotenství (po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem) a některé studie dokonce ukazují, že terapie během těhotenství může mít pozitivní přínos pro matku i dítě. [1]

Při svícení na břicho doporučujeme používat spektrum blízkého infračerveného světla z větší vzdálenosti, přibližně 40 – 70 cm.


Vitamín D se v těle tvoří za pomocí UV záření, které naše zařízení nevyzařují. Ke zvýšení vitamínu D tedy nedochází.

Blízké infračervené spektrum vyzařuje mírné, příjemné teplo.

Ano, děti mají mitochondrie stejné jako dospělí lidé, panely tedy fungují stejně jako u dospělých.

 

U dětí ale doporučujeme kratší čas a delší vzdálenost: přibližně 40 – 70 cm na osvícenou partii po dobu 5 – 10 minut (po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem).

Polovina diod je neviditelné blízké infračervené spektrum, naše oči už jej nevidí. Proto to vypadá, že panel svítí jen napůl, všechny diod ale fungují tak, jak mají.

Časté dotazy