Jiří „Denisa“ Procházka: Terapie světlem mi v regeneraci hodně pomohla

Mezi naše klienty využívající světelné terapie se řadí také český MMA bojovník Jiří „Denisa“ Procházka.

Tohoto českého bijce není asi třeba představovat, v současnosti se jedná o 6. nasazeného zápasníka UFC v polotěžké váze.
Jelikož má Jirka s terapií pozitivní zkušenost, tak si na nás udělal ve svém nabitém rozvrhu čas a poskytl nám krátký rozhovor o tom, jak terapii vnímá on sám a jak mu v přípravě pomohla:

Už k nám chodíš nějaký ten pátek na světelnou terapii, jaké máš z terapie pocity?
Vždycky z toho odcházím pozitivně naladěnej.
Především nepřipadá mi to jako nějaký obyčejný solárko (s úsměvem).
Pocity z toho mám, že tělo je zahřátý a krev proudí v těle.

V čem ti terapie pomáhá?
Tak, nejlíp si to dám po tréningu nebo před.
Jak říkám, v přípravě mi to dost pomohlo, protože jsem cítil, že se procesy v těle urychlují, tím pádem můžu víc trénovat. Teďkom to bylo potřeba, takže jsem poslední měsíc k vám chodil fakt pravidelně a díky tomu jsem mohl udržovat konstantní tréningový zatížení.

Jak často bys terapii doporučoval?
V normálním tréningovým týdnu jsem chodil 2x týdně a s přibývajícím zatížením jsem to posunul na 3x týdně. S tím jak se jedou tréningy a zvyšuje se intenzita tak zvyšuju taky regenerační procesy, aby to tělo prostě valilo. Já nedělám nic jinýho než jenom prostě fakt tréning, jídlo, malá regenerace, spánek a nebo regenerační procedury, třeba tady to světlo.

Doporučil bys terapii i někomu jinému?

Vidím, že se to začíná používat ve sportu víc a víc, už i známý si pořídil tyto světla. Má to zásluhy do toho výkonu. U mě se jedná především o výkon a regenerační výkony, nevím jestli jsem z toho víc opálenej nebo pokožka je hebčí (smích). To nějak extra nestuduju, ale prostě já se zaměřuju na ty regenerační procesy a v tomhle směru mi to hodně pomohlo.


Jirko díky a přejeme hodně úspěchu.

Taky dík.