Fotobiomodulační terapie je perfektním nástrojem k dosažení lepších sportovních výsledků a následné kvalitnější regenerace, popřípadě rekonvalescence po sportovním zranění. Pojďme si probrat možnosti této terapie k překonání svých dosavadních cílů ve sportu.

Terapie červeným světlem se aplikuje jak před fyzickým výkonem, tak do jedné hodiny po něm k maximalizování jejího účinku.

Před fyzickou zátěží tělo nabije energií a připraví jej k vynaložení většího úsilí a také k redukci vyčerpání po zátěži.

V průběhu zátěže je tělo perfektně připraveno vydat ze sebe maximum, je podpořena jeho síla a výkonnost a zkvalitňuje se dosažený výsledek oproti výkonům bez použití fotobiomodulace.

Po dokončení tréninku, zápasu nebo jakékoli jiné fyzické aktivity se terapií razantně redukuje kyselina mléčná z těla a také se omezuje výskyt zánětu. Terapie se doporučuje provést do jedné hodiny po skončení fyzického vypětí.

Prevence zranění při sportovním výkonu, ale také při běžné fyzické zátěži například při práci na zahradě je terapií červeným světlem markantně zvýšena a tím nastává zmenšení pravděpodobnosti zranění, ze kterého se člověk může léčit týdny nebo dokonce měsíce, kdy se vyřadí z pokračování ve svém úsilí. Pokud už se také zranění přihodí, terapie zaručí rychlejší navrácení do běžného režimu díky své jedinečné technologii, kdy například panel RD1500 nebo RD3000 pokryje naprosto celé postižené místo a podle typu úrazu podpoří hojení v co nejkratším možném čase. Pokud byste hledali to nejlepší, co může trh dnes nabídnout, profesionální LED panel RD6000 je tou správnou volbou pro svůj největší výkon a osvitovou plochu na trhu.

Natažení nebo natržení svalových šlach, tenisový loket nebo natažení Achillovy paty jsou přesně ty zdravotní problémy, na které je tato terapie nejúčinnější. Dále můžeme vyjmenovat vymknutí kotníku, natažené vazy nebo obecně redukce bolesti. V extrémních případech, kdy se jedná o zlomeniny, se terapie také doporučuje k rychlejšímu hojení a podpoře správného srůstu kostí.

V Nuovo Therapy doporučujeme 10-20 minut terapie LED panely před fyzickou zátěží a tak stejně 10-20 minut po zátěži k maximalizování terapeutického efektu přístrojů.

Příkladové studie

Effect of 830 nm low-level laser therapy in exercise-induced skeletal muscle fatigue in humans
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18649044/

Effects of pre- or post-exercise low-level laser therapy (830 nm) on skeletal muscle fatigue and biochemical markers of recovery in humans
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24456143/

Low level laser treatment of tendinopathy: a systematic review with meta-analysis
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19708800/