Technologický svět se žene stále kupředu a jinak tomu není ani v oblasti terapie a léčby. Díky většímu množství sedavé práce v interiéru naše tělo čím dál, tím méně přijímá energii z denního světla. Za pomocí fotobiomodulace můžete dodat organismu fotony, které používá pro spoustu metabolických procesů.

Světlem ke zdraví

Terapie světlem neboli fotobiomodulace využívá červené, blízké infračervené světlo a další barevná spektra ke snížení bolesti, zánětů a zlepšení produkce buněčné energie. Je to odlišná možnost terapie, která se soustřeďuje na příčinu zdravotních obtíží, nikoliv pouze na příznaky. Jedná se o neinvazivní terapii bez léků, která řeší základní příčinu bolesti stimulací vlastních léčebných mechanismů těla bez vedlejších účinků nebo sekundárních problémů.

Fotobiomodulační terapie funguje na buněčné úrovní ve vašich mitochondriích. Ty jsou motorem buněk, které vytváření ATP (adenosintrifosfát), stimulují buněčné dýchání, rozbíjejí vazby oxidu dusnatého a nechávají vodík a vodu procházet celým metabolickým procesem. Velmi zjednodušeně lze říct, že čím efektivněji buňky pracují, tím lépe se vaše tělo cítí.

Jak to celé funguje?

Terapeutická fotobiomodulace dodává vaší pokožce ozáření specifickými vlnovými délkami, které jsou pro tělo blahodárné. Může se jednat o celkovou terapii za pomocí Nuovo LED Bed, nebo lokální působení prostřednictvím LED panelů, fotobiomodulační podložky nebo laserovým přístrojem Nuovo Spektrum.

Řada výzkumů ukazuje širokou škálu pozitivních účinků na kůži, záněty, bolesti kloubů, kvalitu spánku, sexuální výkon, imunitu, štítnou žlázu a podobně. Stále častěji je terapie světlem součástí sportovní přípravy, protože obnovuje správné fungování kloubů, podporuje regeneraci svalů a zvyšuje fyzický výkon. Doporučujeme použití světelné terapie i na kožní problémy jako jsou akné, psoriáza nebo pro omlazení pleti. Urychluje například také srůst kostních zlomenin.

Účinky fotobiomodulace na lidský organismus

Účinky terapie světem můžeme shrnout do tří základních účinků:

BIOSTIMULAČNÍ ÚČINEK
Terapie podporuje a urychluje obnovení buněčného metabolismu a regenerace. Celkově se cítíte více vitální a zdraví.

ANALGETICKÝ ÚČINEK
Světelná energie snižuje citlivost nervových buněk v místě aplikace fotobiomodulace. Stimuluje vylučování tzv. endogenních opiátů, které pomáhají snižovat bolest.

PROTIZÁNĚTLIVÝ ÚČINEK
Aktivují se přirozené mechanismy k boji se záněty. Díky stimulaci imunitního systému a krevního oběhu tělo lépe odbourává škodlivé látky z těla.

Od buňky k celému organismu

Fotobiomodulační terapie působí na odlišných úrovních:

SUBBUNĚČNÁ – urychluje se syntéza kolagenu, bílkovin i výměna kyslíku.
BUNĚČNÁ – zvyšuje se potenciál elektrického pole buněk a dochází ke znovu oživení tkáně.
TKÁNĚ – mění se hodnota pH mezibuněčné tekutiny.
ORGÁNY – hormonizuje se jejich funkce díky správnému prokrvení.
ORGANISMUS – komplexní proces laserové terapie vede k celkovému zlepšení zdravotního stavu a psychické pohody.

Jeden typ terapie pro široké rozpětí účinků

Fotobiomodulace není zázrak, ale terapie postavená na základních principech fungování lidského těla. Doporučujeme ji začlenit do svého denního života, pokud chcete pomoct v následujících oblastech:

  • Sportovní výkon a regenerace
  • Zdraví pleti, vlasů a nehtů
  • Optimalizace spánku a sexuální výkonosti
  • Funkční pohybový aparát bez bolesti
  • Psychická pohoda a kreativita
  • Snížení bolestí a zánětů