Po letech zkušeností s fotobiomodulační terapií jsme naše produkty několikrát inovovali, aby co nejvíce splňovaly náročné požadavky našich klientů. Pojďme se podívat na některé nejdůležitější úpravy produktů Nuovo Therapy za poslední roky.

Terapeutický přístroj Nuovo Spektrum
V tomto přístroji jsme implementovali 4 vlnové délky k pokrytí nejširšího spektra terapeutického působení fotobiomodulace v nejmenším možném provedení vhodného na cesty, do práce nebo jen tak doma při odpočinku u televize. Předešlá verze přístroje měla jen jednu vlnovou délku.
https://www.nuovotherapy.cz/produkty/nuovo-spektrum/

Lůžko Nuovo LED Bed
Vlajková loď Nuovo Therapy. Ultimátní přístroj pro celotělovou fotobiomodulační terapii, kde mimo jiné neustálé zdokonalování máme implementované infračervené, červené, ale také modré LED diody o vlnové délce 450 nm, které doplňují spektrum účinků o dermatologické a anti-aging efekty. Na LED diody byly také přidány speciální čočky, které světlo zalamují do úhlu 30° a tím zvyšují výkon lůžka o úžasných 30 %.  Z přístroje se tak stává komplexní produkt pro zdravotnická centra, kliniky, wellness a spa, kosmetické salony a například posilovny.
https://www.nuovotherapy.cz/produkty/nuovo-led-bed/

Terapeutický panel Nuovo RD500 Blue
Čistě dermatologické použití žádaného modrého LED světla panelu RD500 Blue je perfektním doplňkem klasických panelů s červeným a infra světlem. Modré světlo o vlnové délce 450 nm je ideální pro svoje dermatologické a anti-aging schopnosti a hodí se pro domácí použití a také do beauty salonů, klinik a například wallness center.
https://www.nuovotherapy.cz/produkty/rd500-blue/

Panely Nuovo RD – 4 vlnové délky pro ultimátní terapeutický účinek
I zde nastal čas pro inovaci, a to velikou. Všechny naše terapeutické panely řady RD nyní obsahují 4 vlnové délky – 630 + 660 nm červeného a 830 + 850 nm infračerveného světla a spolu s dosavadními speciálními čočkami na každé LED diodě, které zalamují jejich svit do úhlu 30° a vylepšují tak penetrační schopnosti světla do těla, se stávají tyto vylepšené panely nejúčinnějšími a v našem případě nejvýkonnějšími fotobiomodulačními panely na trhu.

Pro stručné shrnutí účinků jednotlivých délek – u 630 nm je její pronikání do horní oblasti kůže, pomoc při dermatologických problémech a například podpora růstu vlasů. Délka 660 nm proniká kůží o něco hlouběji a podporuje hojení tkáně a její regeneraci, redukuje otoky, záněty a snižuje neuropatické bolesti. Délka 830 nm infračerveného světla proniká ještě hlouběji do tkáně a úspěšně také přes lebku než délky 630 a 660 nm. Tímto se stává ideální pro terapie různých mozkových poruch, zotavování z mrtvice a psychiatrických poruch, snižuje infekci a urychluje hojení ran. Poslední délka 850 nm má podobné schopnosti jako 830 nm, jen v silnějším záběru. Lépe regeneruje svaly po sportovním výkonu, má protizánětlivé výhody a je vhodná v ortodoncii při korekci chrupu.
https://www.nuovotherapy.cz/produkty/

Příkladové studie
Studií na téma fotobiomodulace nebo terapie červeným světlem existují spousty. Zde uvádíme pár vybraných:

Efficacy of the photobiomodulation therapy in the treatment of the burning mouth syndrome – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31655841/

Photobiomodulation Therapy before Intense Progressive Running Test of High-Level Soccer Players – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31827687/

Photobiomodulation therapy on pain and electrophysiological parameters in patients with carpal tunnel syndrome – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31742366/

Photobiomodulation therapy for non-specific low back pain in working nurses – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32769919/

Regeneration of Diabetic Foot Ulcers Based on Therapy with Red LED Light – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30710185/

Efficacy of blue light vs. red light in the treatment of psoriasis – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21435024/

Photobiomodulation therapy (PBMT) on acute pain and inflammation in patients who underwent total hip arthroplasty – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29909435/

Red-blue light irradiation in the prevention of surgical wound infection – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31358401/